Tasr

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tasr

Hlavní obsah stránky

Tenis: Cibulková postúpila do štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA v Sydney

Sydney 8. januára (TASR) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa prebojovala už do štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA v austrálskom Sydney (dotácia 690.000 dolárov). Zverenka trénera Mateja Liptáka si v 2. kole poradila s ruskou ľaváčkou Jekaterinou Makarovovou po vyše trojhodinovej trojsetovej bitke 7:6 (3), 1:6 a 7:6 (1). V rozhodujúcom dejstve dokázala otočiť z 3:5. Jej štvrťfinálovou súperkou bude v stredu nasadená trojka Talianka Sara Erraniová, s ktorou má priaznivú bilanciu 4:3. Všetky víťazstvá sa zrodili na harde. Cibulková má v Sydney už istú prémiu 17.650 dolárov a 120 bodov do svetového rebríčka WTA.

Slovenskej jednotke nevyšiel úvod zápasu s Makarovovou a po strate podania prehrávala 1:3. Cibulková však vyrovnala na 4:4 a vynútila si tajbrejk, v ktorom slávila úspech. Druhé dejstvo bolo jasnou záležitosťou Makarovovej. Pred začiatkom rozhodujúceho setu zápas na desať minút prerušili pre horúčavu. Cibulková prehrávala v treťom dejstve 3:5 a jej súperka išla v desiatom geme podávať na víťazstvo v zápase. Cibulková však vyrovnala na 5:5 a osude celého zápasu napokon rozhodol tajbrejk, v ktorom Slovenka jasne dominovala. Za stavu 6:1 premenila pri vlastnom servise hneď prvý mečbal a upravila vzájomnú bilanciu s Makarovovou na 2:0. Vlani v októbri ju zdolala v troch setoch na koberci v Moskve.