• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Billie Jean King Cup

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Billie Jean King Cup

 
« 123456 .. 10 »   1/31
news img

Lipták: Kvalitný, no hrateľný súper

Slovenský tím nastúpi v aprílovom kvalifikačnom stretnutí Pohára Billie Jean Kingovej proti Slovinsku. Družstvo kapitána Mateja Liptáka figurovalo medzi nasadenými krajinami, dodatočný žreb rozhodol o tom, že Slovenky budú mať v stretnutí výhodu domáceho prostredia. Dlhoročný skúsený kapitán slovenského tímu si je vedomý kvality súperiek, no zároveň ich považuje za hrateľné.

 
news img

BJKC: Slovenky privítajú Slovinky

Slovenské tenistky privítajú v kvalifikácii o postup na finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej 2024 Slovinsko. Rozhodol o tom nedeľňajší žreb v Malage. Hrať sa bude 12. - 13. apríla s najväčšou pravdepodobnosťou v bratislavskom NTC. Slovenský tím figuroval pred žrebom ako nasadený, okrem Slovinska mohol dostať za súpera Belgicko, Veľkú Britániu, Brazíliu, Poľsko, Ukrajinu, Mexiko alebo Japonsko.

 
news img

BJKC: Fotogaléria víťazstva SR

Slovenské tenistky zabojujú v apríli budúceho roka v kvalifikácii o postup na finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej. V barážovom stretnutí si v NTC aréne v Bratislave poradili s reprezentáciou Argentíny 3:1. Po piatku bol stav stretnutia nerozhodný 1:1. V sobotu priklonila misky váh na slovenskú stranu Renáta Jamrichová, ktorá pri svojom debute v ženskej tímovej súťaži presvedčivo zdolala argentínsku jednotku Nadiu Podoroskú.

 
news img

BJKC: Slovensko do kvalifikácie!

Slovenské tenistky budú v apríli 2024 bojovať o postup na finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej. V dueli o účasť v I. svetovej skupine totiž zdolali Argentínu 3:1. O rozhodujúci tretí bod pre domáce farby sa na harde v bratislavskom NTC zaslúžila Viktória Hrunčáková, ktorá v dueli tímových dvojok zdolala Juliu Rierovú 3:6, 6:4, 6:4.

 
news img

BJKC: Jamrichovej skvelý debut!

Slovenské tenistky vedú v dueli o účasť v I. svetovej skupine Pohára Billie Jean Kingovej nad Argentínou 2:1. O druhý bod pre domáce farby sa na harde v bratislavskom Národnom tenisovom centre postarala debutantka Renáta Jamrichová, ktorá po výbornom výkone zdolala argentínsku jednotku Nadiu Podoroskú 6:1, 6:4 za 68 minút.

 
news img

BJKC: Jamrichovej debut!

Renáta Jamrichová zažije debut v Pohári Billie Jean Kingovej. Šestnásťročná hráčka Národného tenisového centra nahradí v prvom sobotňajšom zápase barážového stretnutia proti Argentíne slovenskú singlovú jednotku Annu Karolínu Schmiedlovú. Jej súperkou bude pôvodne nominovaná Argentínčanka Nadia Podoroská. Zápas sa začína o 13.00 h na centrálnom dvorci NTC v Bratislave.

 
news img

BJKC: Fotogaléria prvého hracieho dňa

Stav barážového stretnutia Slovensko - Argentína v Pohári Billie Jean Kingovej je po prvom hracom dni nerozhodný 1:1. V úvodnom zápase nestačila slovenská jednotka Anna Karolína Schmiedlová na hosťujúcu dvojku Juliu Rierovú, v druhom získala bod pre domáce farby Viktória Hrunčáková, ktorá zdolala argentínsku jednotku Nadiu Podoroskú. Prvý hrací deň zachytil objektív Romana Benického.

 
news img

BJKC: Hrunčáková vyrovnala

Slovenské tenistky hrajú po úvodnom dni duelu o účasť v I. svetovej skupine Pohára Billie Jean Kingovej s Argentínou 1:1. O vyrovnávajúci bod pre domáce farby sa na harde v bratislavskom Národnom tenisovom centre postarala Viktória Hrunčáková, ktorá zdolala argentínsku jednotku Nadiu Podoroskú 3:6, 6:3, 6:3 za 108 minút.

 
news img

BJKC: Slovensko prehráva 0:1

Slovenské tenistky prehrávajú po úvodnej dvojhre duelu o účasť v I. svetovej skupine Pohára Billie Jean Kingovej s Argentínou 0:1. O prvý bod pre Juhoameričanky sa na harde v bratislavskom NTC zaslúžila argentínska dvojka Julia Rierová, ktorá zdolala slovenskú jednotku Annu Karolínu Schmiedlovú (na snímke) 7:5, 7:5 za 129 minút. V druhom singli si zmerajú sily Viktória Hrunčáková a Nadia Podoroská.

 
news img

BJKC: Fotogaléria žrebovania

Vo štvrtok vyžrebovali v Národnom tenisovom centre barážové stretnutie Pohára Billie Jean Kingovej medzi Slovenskom a Argentínou. Na úvodný zápas nastúpi v piatok o 15.00 h slovenská jednotka Anna Karolína Schmiedlová, ktorá vyzve argentínsku dvojku Juliu Rierovú. V druhej piatkovej dvojhre sa predstavia Viktória Hrunčáková a Nadia Podoroská. Žreb stretnutia pozorne sledoval aj s objetív nášho fotografa.

FOTO: tenipo

 
news img

BJKC: Na úvod Schmiedlová

Slovenská tenisová jednotka Anna Karolína Schmiedlová a argentínska dvojka Julia Rierová nastúpia v piatok o 15.00 h proti sebe v úvodnej dvojhre duelu o udržanie sa vo svetovej skupine Pohára Billie Jean Kingovej. V druhom singli si na tvrdom povrchu v bratislavskom NTC zmerajú sily slovenská dvojka Viktória Hrunčáková a líderka argentínskeho tímu Nadia Podoroská. Rozhodol o tom štvrtkový žreb.

 
news img

BJKC: Slávnostná večera tímov

Oba tímy majú po stredajšom bankete za sebou predzápasové povinnosti a od štvrtka sa môžu plne sústrediť na tenis. Už tradične si na slávnostnej večeri vymenili darčeky, prebehli príhovory a tímy sa spolu zabavili. Barážové stretnutie Pohára Billie Jean Kingovej Slovensko - Argentína o postup do budúcoročnej kvalifikácie vyžrebujú vo štvrtok 9. novembra o 11.00 h.

Začiatky zápasov sú v NTC aréne v Bratislave naplánované v piatok o 15.00 h a v sobotu o 13.00 h. Vstupenky si možno zakúpiť v sieťach ticketportal.sk a predpredaj.sk a na recepcii NTC.

FOTO: Roman Benický

 
« 123456 .. 10 »   1/31