Aktuality

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality

news img

Šupová s titulom vo dvojhre aj štvorhre na ITF J60 v Antalyi

Kali Šupová získala titul vo dvojhre aj štvorhre na juniorskom turnaji ITF J60 v tureckej Antalyi. V pozícii nasadenej deviatky zdolala v singlovom finále štvorku pavúka Adelinu Lachinovovú z Lotyšska 6:3, 6:2. Štrnásťročná hráčka Národného tenisového centra pridala v Antalyi aj deblový titul, spolu s Ruskou Jekaterinou Agurejevovou zdolali holandskú dvojicu Chrisstoffelsová, Pikkaartová 6:2, 6:2. Pre zverenku trénera Mateja Liptáka sú to premiérové dva tituly na juniorskom okruhu ITF.

18. 02. 2024
Aktuality Více zde

news img

Klein v Dauhe bez hlavnej súťaže

Lukáš Klein sa neprebojoval do hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ATP 250 v katarskej Dauhe (1 493 465 USD, tvrdý povrch vonku). V pozícii nasadenej sedmičky nestačil vo finále kvalifikácie na dvojku pavúka Alexandreho Mullera z Francúzska (73. ATP) a podľahol mu 4:6, 4:6 za 90 minút. Zverenec trénera Karola Kučeru a kondičného Dávida Olasza odohral s Mullerom vyrovnaný zápas, no rozhodla jeho nižšia efektivita pri premieňaní brejkbalov, úspešný bol iba v 3 z 10 pokusov.

news img

Dekanová s titulom z Dánska, vo finále zdolala Masarykovú

Romana Dekanová (na snímke vpravo) získala svoj prvý titul vo dvojhre na okruhu Tennis Europe v kategórii do 14 rokov. Na turnaji TEJT 3 v dánskom meste Rungsted Kyst zdolala vo finále ďalšiu Slovenku Lauru Masarykovú 3:6, 6:1, 6:2. Obe dievčatá, zverenky trénera Juraja Dulíka, sa spolu predstavili aj vo štvorhre. Vo vyrovnanom semifinále nestačili na domácu dánsku dvojicu, ktorej podľahli 8-10 v rozhodujúcom supertajbrejku.

news img

Kužmová so singlovým titulom zo Sharm El Sheikhu

Katarína Kužmová získala titul vo dvojhre na turnaji ITF WTT W15 v egyptskom Sharm El Sheikhu (15 000 USD, tvrdtý povrch vonku). Najvyššie nasadená hráčka si vo finále hladko poradila s dvojkou pavúka Adithyou Karunaratneovou z Hong Kongu a zadolala ju 6:3, 6:1 za 79 minút. Pre dvadsaťdvaročnú rodáčku z Košíc je to šiesty singlový titul na okruhu ITF, prvý v tomto roku.

news img

Molčan v Riu končí v kvalifikácii

Alex Molčan nezabojuje o postup do hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ATP 500 v brazílskom meste Rio de Janeiro (2 271 715 USD, antuka vonku). Siedmy nasadený hráč nestačil v prvom kole kvalifikácie na domáceho Felipeho Meligeniho Alvesa a podľahol mu 2:6, 3:6 za 67 minút. Zverenec trénera Lukáša Lacka nevyužil v druhom sete vedenie 3:1.