• banner
STZ

ITF WTT J2 SLOVAK JUNIOR INDOOR 2022
DEJISKO: NTC aréna, Bratislava TERMÍN: 12. - 16. januára 2022
CHLAPCI: KVALIFIKÁCIA 24 hráčov, HLAVNÁ  32 hráčov, ŠTVORHRA 16 dvojíc
DIEVČATÁ: KVALIFIKÁCIA 24 hráčok, HLAVNÁ 32 hráčok, ŠTVORHRA 16 dvojíc

 

Privara na SJI titul nezískal

Dátum: 16. 01. 2022     sekcia: AKTUALITY / News

Peter Benjamín Privara neuspel vo finále dvojhry na juniorskom turnaji ITF J2 Slovak Junior Indoor 2022. Najvyššie nasadený hráč nestačil vo finále na šestku pavúka Martyna Pawelského z Poľska a podľahol mu 6:7(8), 3:6 za 101 minút. Sedemnásťročný zverenec trénera Daniela Trčku však postupom do finále dosiahol na juniorskom turnaji zatiaľ najlepší výsledok v kariére, na titul vo dvojhre však zatiaľ čaká.

Slovenskými víťazmi v singli na Slovak Junior Indoor, ktorý v tomto roku napísal už svoje 28. pokračovanie, tak zostávajú naďalej štyria hráči: Marek Šrámek (2002), Kamil Čapkovič (2004), Jakub Oravec (2012) a Alex Molčan (2015).

Foto: TENIPO

Čítať ďalej...
LIVE STREAM

LIVE STREAM

Prenos aktuálnych zápasov.

Aktuality

Víťazmi debla Maďari Valkusz s Velczom

Dátum: 21. 08. 2021     sekcia: AKTUALITY / News

Mate Valkusz so Zsomborom Velczom získali titul vo štvorhre na druhom turnaji v rámci série Peugeot Tennis Tour 2021 by Kronreal. Maďarský pár si vo finále poradil s najvyššie nasadenou českou dvojicou Andrew Paulson, Robin Staněk a zvíťazil 3:6, 7:6(6), 10-7 za 87 minút. Valkusz môže k deblovému titulu pridať v nedeľu aj prvenstvo v singli. O víťaznú trofej zabojuje proti krajanovi Fabianovi Marozsanovi.

FOTO: Dušan Barbuš

Čítať ďalej...

Líška vzdal semifinále bez boja

Dátum: 21. 08. 2021     sekcia: AKTUALITY / News

Tomáš Líška mal v sobotu bojovať o postup do finále dvojhry na turnaji ITF WTT M15 v Bratislave. Úspešný kvalifikant, ktorý na turnaji podával veľmi dobré výkony a v piatich zápasoch stratil iba jediný set, však na semifinálový duel kvôli bolestiam kolena nenastúpil. Tretí nasadený Maďar Fabian Marozsan tak postúpil do finále bez boja.

"Som sklamaný, veľmi som sa na tento zápas tešil. Asi mi to naozaj nie je súdené takto hrávať. Včera počas zápasu som musel spraviť nejaký zlý pohyb. Nič som však necítil. Nič také, o čom by som vedel, že je zle. Ešte aj po zápase bolo všetko v poriadku. Keď som prišiel domov a opadol zo mňa adrenalín, zrazu začali bolesti. Bolo to také zlé, že som nevedel došľapnúť na pravú nohu. Skúšal som si to ľadovať, natierať. Už neskoro večer som však vedel, že do zápasu nebudem môcť nastúpiť. Ráno som sa zobudil a koleno som mal zaliate vodou. Je to proste smola," povedal Líška, pre ktorého to malo byť iba druhé semifinále v kariére na profesionálnom okruhu.

FOTO: Dušan Barbuš

Čítať ďalej...

Líška po dobrom výkone už v semifinále

Dátum: 20. 08. 2021     sekcia: AKTUALITY / News

Tomáš Líška sa prebojoval už do semifinále dvojhry na turnaji ITF WTT M15 v Bratislave. Úspešný kvalifikant si vo štvrťfinále poradil s Čechom Robinom Staněkom 7:6(5), 6:3 za 101 minút. V tajbrejku prvého setu prehrával dvadsaťtriročný Slovák 1:4, no piatimi vyhratými výmenami otočil na 6:4 a využil druhý setbal. V zápase si vypracoval štyri brejkbaly, dva z nich dokázal premeniť. Sám si podanie stratil iba raz. V súboji o postup do finále si zmeria sily s tretím nasadeným Maďarom Fabianom Marozsanom.

Pre Tomáša je to iba druhé singlové semifinále na profesionálnej úrovni medzi mužmi. Prvé si zahral ešte v roku 2017 v Antalyi. V Bratislave tento týždeň podáva veľmi dobré výkony a hrá uvoľnene. "Áno, mám teraz väčšiu pohodu, lebo aktívne už nehrávam. Chodím iba na ligy a občas vybehnem na nejaký slovenský turnaj. Na seba už netrénujem, viac sa v súčasnosti venujem vedeniu detí. V minulosti som trénoval tri-štyri hodiny denne, teraz trénujem naozaj iba občas," povedal na úvod Tomáš, ktorý svoju hru konzultuje s trénerom Jakubom Vašom. "V tomto móde sa cítim na kurte oveľa lepšie, pohodlnejšie, nemám žiaden stres. Viem si to takto lepšie užiť a preto sa mi teraz oveľa lepšie hrá," vysvetlil možné tajomstvo úspechu Líška.

Vo štvorhre mal na turnaji nastúpiť po boku Miloša Karola, ktorý sa však v kvalifikácii zranil a debla preto musel odrieknuť. "Je to škoda, na štvorhru som sa tešil ešte viac ako na dvojhru. Miloš nemôže hrať ani na Slávii. Do Žiliny už nejdem zasa ja, takže na Peugeot Tennis Tour 2021 by Kronreal si spolu nezahráme," uzavrel Tomáš, ktorý práve s Milošom Karolom získal vlani dve deblové prvenstvá v rámci série PTT 2020 by Fortuna.

FOTO: Dušan Barbuš

Čítať ďalej...

Líška do štvrťfinále, Novanský skončil

Dátum: 19. 08. 2021     sekcia: AKTUALITY / News

Tomáš Líška (na snímke) sa ako jediný slovenský zástupca prebojoval do štvrťfinále dvojhry na turnaji ITF WTT M15 v Bratislave. Úspešný kvalifikant si v osemfinále poradil so siedmym nasadeným Bastianom Mallom z Čile a zvíťazil 6:4, 4:6, 6:2 za 135 minút. V súboji o postup medzi štyroch najlepších zabojuje dvadsaťtriročný Líška proti Robinovi Staněkovi z Českej republiky.

Menej sa darilo druhému domácemu osemfinalistovi Michalovi Novanskému. Držiteľ voľnej karty nestačil na trojku pavúka Fabiana Marozsana z Maďarska a podľahol mu 4:6, 2:6 za 82 minút. Devätnásťročný hráč NTC sa po boku Lukáša Paloviča predstavil aj vo štvorhre. S maďarskou dvojicou Mate Valkusz, Zsombor Velcz prehrali vo štvrťfinále 4:6, 2:6 za 57 minút.

FOTO: Dušan Barbuš

Čítať ďalej...

Novanský a Líška do osemfinále

Dátum: 18. 08. 2021     sekcia: AKTUALITY / News

Michal Novanský (na snímke) a Tomáš Líška sa prebojovali do osemfinále dvojhry na druhom podujatí v rámci série Peugeot Tennis Tour 2021 by Kronreal. Novanský zdolal v prvom kole kvalifikanta Eera Vasu z Fínska 6:3, 2:6, 6:3. Jeho ďalším súperom bude tretí nasadený Maďar Fabian Marozsan. Líška uspel v súboji so Švédom Karlom Fribergom. Za stavu 6:3, 2:2 z pohľadu slovenského kvalifikanta mu súper zápas vzdal. O postup do štvrťfinále zabojuje proti sedmičke pavúka Bastianovi Mallovi z Čile.

Čítať ďalej...

Privara prehral v prvom kole

Dátum: 17. 08. 2021     sekcia: AKTUALITY / News

Peter Benjamín Privara sa ako prvý zo Slovákov predstavil v hlavom pavúku dvojhry na turnaji ITF WTT M15 v Bratislave. Sedemnásťročný zverenec trénera Daniela Trčku nestačil v úvodnom kole na Švéda Jonathana Mridhu (560. ATP) a podľahol mu 3:6, 3:6 za 94 minút.

Okrem Privaru sa v hlavnej časti dvojhry predstavia Andrej Krajčík, Lukáš Pokorný, Michal Novanský a Lukáš Palovič, všetci držitelia voľnej karty. Z kvalifikácie k nim pribudli Tomáš Lánik a Tomáš Líška.

FOTO: Dušan Barbuš

Čítať ďalej...

Lánik a Líška do hlavnej

Dátum: 17. 08. 2021     sekcia: AKTUALITY / News

Tomáš Lánik aj Tomáš Líška (na snímke) postúpili do hlavnej súťaže turnaja ITF WTT M15 v Bratislave. Lánik si vo finále kvalifikácie poradil s Nórom Leytonom Riverom a zvíťazil 7:6(5), 6:2. V hlavnej súťaži si zmeria sily so šietym nasadeným Maďarom Mateom Valkuszom.

Líška zdolal sedmičku pavúka Borisa Butuliju zo Srbska 6:3, 6:1 a v hlavnom pavúku zabojuje proti Karlovi Fribergovi zo Švédska. Z trojice Slovákov vo finále kvalifikácie zostal pred bránami hlavnej súťaže Alfréd Almási. Vo finále eliminácie nestačil na druhého nasadeného Chorváta Franeho Ninčeviča a prehral 2:6, 2:6.

FOTO: Dušan Barbuš

Čítať ďalej...

Trio Slovákov do finále kvalifikácie

Dátum: 16. 08. 2021     sekcia: AKTUALITY / News

Z jedenástich slovenských hráčov, ktorí sa predstavili v kvalifikácii druhého turnaja ITF v rámci série Peugeot Tennis Tour 2021 by Kronreal, postúpili do bojov o hlavnú súťaž iba Tomáš Líška, Tomáš Lánik a Alfréd Almási (na snímke). Líška hladko zvíťazil nad Andrejom Stehlíkom 6:2, 6:2 a v súboji o hlavnú súťaž si v utorok zmeria sily so siedmym nasadeným Borisom Butulijom zo Srbska.

Čítať ďalej...

Kvalifikácia druhého turnaja vyžrebovaná

Dátum: 15. 08. 2021     sekcia: AKTUALITY / News

V nedeľu podvečer vyžrebovali v Národnom tenisovom centre kvalifikáciu turnaja ITF WTT M15, ktorý sa na vonkajších antukových dvorcoch NTC v Bratislave uskutoční od 16. - 22. augusta. Turnaj je druhým podujatím zaradeným do série Peugeot Tennis Tour 2021 by Kronreal. V kvalifikácii, ktorá sa začína v pondelok 16. augusta, sa predstaví dovedna jedenásť Slovákov - Miloš Karol, Matej Gálik, Tomáš Lánik, Alfréd Almási, Samo PolakovičMarcus Masarčin, Martin Dobrý, Marek Semjan, Samuel Peško, Andrej Stehlík a Tomáš Líška. Kvalifikačné zápasy sú na programe od 10.00 h.

V prvom kole dvojkolovej kvalifikácie sa odohrajú aj dva slovenské derby zápasy. Jedenásty nasadený Miloš Karol zabojuje proti Tomášovi Lánikovi a desiaty nasadený Tomáš Líška nastúpi proti Andrejovi Stehlíkovi. Kompletný žreb kvalifikácie nájdete v sekcii Výsledky/draws, results. 

Čítať ďalej...

Lotyška Semenistá získala titul

Dátum: 15. 08. 2021     sekcia: AKTUALITY / News

Lotyšská tenistka Darja Semenistá získala titul vo dvojhre na prvom podujatí v rámci série Peugeot Tennis Tour 2021 by Kronreal. Vo finále ITF WTT W15 v Bratislave si poradila s ôsmou nasadenou Slovinkou Piou Lovričovou a zdolala ju 6:4, 6:3 za 96 minút. Pre osemnásťročnú hráčku je to tretí singlový titul na ženskom okruhu ITF, prvé dva získala v srbskom meste Prokuplje v tomto roku. 

FOTO: Dušan Barbuš

Čítať ďalej...

Škamlová so Zelníčkovou s deblovým titulom

Dátum: 14. 08. 2021     sekcia: AKTUALITY / News

Chantal Škamlová s Radkou Zelníčkovou získali titul vo štvorhre na turnaji ITF WTT W15 v Bratislave. Vo finále zdolali najvyššie nasadený slovinsko-maďarský pár Pia Lovričová, Adrienn Nagyová 6:3, 7:6(5) za 86 minút. Pre Škamlovú so Zelníčkovou to bol vôbec prvý spoločný turnaj, ktorý hneď zakončili víťazne. Kým osemnásťročná Zelníčková získala prvý deblový titul na ženskom okruhu, pre skúsenú deblistku Škamlovú išlo v poradí už o štyridsiaty!

Čítať ďalej...

Zelníčková skončila tesne pred bránami finále

Dátum: 14. 08. 2021     sekcia: AKTUALITY / News

Radka Zelníčková sa neprebojovala do finále dvojhry na turnaji ITF WTT W15 v Bratislave. V semifinále tesne nestačila na ôsmu nasadenú Slovinku Piu Lovričovú a podľahla jej 3:6, 6:4, 1:6 za 125 minút. Aj napriek semifinálovej prehre dosiahla osemnásťročná hráčka NTC doposiaľ najlepší výsledok v kariére na ženskom okruhu a zo slovenských hráčok to na turnaji dotiahla najďalej. Do rebríčka si za účasť medzi štyrmi najlepšími pripíše štyri body.

Čítať ďalej...

Škamlová so Zelníčkovou o deblový titul

Dátum: 13. 08. 2021     sekcia: AKTUALITY / News

Chantal Škamlová s Radkou Zelníčkovou (na snímke) zabojujú o titul vo štvorhre na prvom podujatí v rámci série Peugeot Tennis Tour 2021 by Kronreal. V semifinále zvíťazili nad druhým nasadeným kolumbijsko-českým párom Maria Herazová Gonzalezová, Laetitia Pulchartová 7:5, 6:3 za 74 minút. Vo finále na ne čakajú jednotky pavúka Pia Lovričová s Adrienn Nagyvou, ktoré v druhom semifinále zdolali Michaelu Hončovú s Anikou Jaškovou 6:2, 7:6(4).

FOTO: Dušan Barbuš

Čítať ďalej...

Zelníčková prvý raz v kariére do semifinále

Dátum: 13. 08. 2021     sekcia: AKTUALITY / News

Radka Zelníčková postúpila prvý raz v kariére do semifinále dvojhry na ženskom okruhu. Na turnaji ITF WTT W15 v Bratislave zvíťazila vo štvrťfinále nad šiestou nasadenou Kolumbijčankou Mariou Herazovou Gonzalezovou 6:3, 4:6, 6:2 za 165 minút. V sobotu o 10.00 h bude na antukových dvorcoch NTC bojovať o postup do finále. Jej súperkou bude osmička pavúka Pia Lovričová zo Slovinska.

Čítať ďalej...

Dva slovenské páry do semifinále

Dátum: 12. 08. 2021     sekcia: AKTUALITY / News

Na turnaji ITF WTT W15 v Bratislave postúpili do semifinále štvorhry dve slovenské dvojice: Chantal Škamlová po boku Radky Zelníčkovej (na snímke) a Michaela Hončová s Anikou Jaškovou. Škamlová so Zelníčkovou vo štvrťfinále zdolali rumunsko-maďarskú dvojicu Elena-Teodora Cadarová s Amarissou Tóthovou a zvíťazili 7:5, 6:4 za 90 minút. V súboji o finále si zmerajú sily s nasadenými dvojkami Mariou Herazovou Gonzalezovou z Kolumbie, Laetitiou Pulchartovou z Českej republiky. Tie zvíťazili vo štvrťfinále nad Nikolou Daubnerovou a Miou Chudejovou 6:2, 6:4 za 76 minút. 

Čítať ďalej...

Partneri

Peugeot
STZ
Seekersport
iFortuna