• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Kovalík slovenskou jednotkou

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Kovalík slovenskou jednotkou

 
news img

Jozef Kovalík (na snímke) sa v pondelok 10. júna stal novou slovenskou singlovou jednotkou. Tridsaťjedenročný daviscupový reprezentant vystriedal na tomto poste po troch mesiacoch Lukáša Kleina. V ére samostatného Slovenska je desiatym hráčom, ktorému sa túto métu podarilo dosiahnuť. Pred ním boli lídrami slovenského mužského rebríčka postupne Karol Kučera, Dominik Hrbatý, Lukáš Lacko, Karol Beck, Martin Kližan, Norbert Gombos, Andrej Martin, Alex Molčan a spomínaný Lukáš Klein.

Kovalík zažíva úspešnú sezónu. Vyhral dva challengerové turnaje, na ďalšom bol vo finále. Na grandslamovom turnaji Roland Garros sa prebojoval do tretieho kola, pričom si na parížskej antuke pripísal vôbec prvé víťazstvo v hlavnej súťaži na niektorom z podujatí veľkej štvorky. Ako však sám vraví, nebolo to od začiatku roka až také ružové, veď ešte v polovici marca figuroval v tretej stovke svetového rebríčka.

"Sezóna sa rozbiehala trošku ťažšie. Odohral som síce viacero dobrých zápasov, ale boli tam tesné prehry aj ľahšie zranenie. V Chorvátsku som sa rozohral a získal dva challengerové tituly na antuke. Odvtedy si držím formu a som za to veľmi rád. Na Roland Garros som išiel dobre rozbehnutý, no musel som ísť cez kvalfikáciu. Odohral som tam dobré zápasy, no smolne som prehral v eliminačnom finále, čo som potom celý deň nevedel rozdýchať. Dostal som sa však napokon do hlavného pavúka ako lucky-loser a tejto šance som sa dobre chopil. Hral som tam výborný tenis, zdolal som dvoch dobrých hráčov a dostal som sa do tretieho kola. Paríž bol vždy mojim obľúbeným grandslamom a po tomto výsledku ním určite aj zostane," zhodnotil doterajší vývoj aktuálnej sezóny Jojo.

V pondelkovom vydaní rebríčka ATP figuruje Kovalík na 119. pozícii. "Renkingové postavenie úprimne veľmi nesledujem. Určite vnímam pozitívne, že som slovenskou jednotkou, no na druhej strane nemá Slovensko žiadneho hráča v stovke. Ak by sme v nej mali dvoch hráčov a ja by som bol so súčasným rebríčkovým postavením až slovenskou trojkou, tiež by mi to vôbec nevadilo. Sústredím sa na to, aby som si zlepšoval svoj rebríček a verím, že aj ostatným chalanom sa bude dariť," dodal sympaticky na záver Jojo, ktorý sa doposiaľ prebojoval najvyššie na 80. miesto rebríčka ATP v októbri 2018.

 

 

Vložené: 10. 06. 2024       Kategória: Aktuality
 
news img

Day in the Life - Renáta Jamrichová

Nahliadnite do každodenného života svetovej juniorskej jednotky Renáty Jamrichovej! Umožní vám to aktuálna epizóda zo série "Day in the Life", ktorú pripravuje Medzinárodná tenisová federácia (ITF). Dozviete sa viac o každodennej rutine šestnásťročnej hráčky Národného tenisového centra, ako sa pripravuje po tenisovej či kondičnej stránke, ako sa prvý raz stretla so svojím dlhoročným trénerom Jánom Matúšom a mnoho ďalších zaujímavých vecí. VIDEO

 

16. 06. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Mihalíková napokon bez titulu

Tereza Mihalíková spolu s Britkou Oliviou Nichollsovou nezískali titul vo štvorhre na turnaji WTA 250 v holandskom Hertogenboschi. Vo finále nestačili na  holandsko-estónsky pár Bibiane Schoofsová, Ingrid Neelová a podľahli mu 6:7(6), 3:6 za rovných 100 minút. Najlepšia slovenská deblistka obhájila vlaňajšie finále, kedy v Hertogenboschi štartovala po boku Viktórie Hrunčákovej.

16. 06. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

BO: Karol s Lánikom sú vo finále

Mladá slovenská dvojica Miloš Karol s Tomášom Lánikom zabojuje o titul vo štvorhre na challengeri 100 Bratislava Open (120 950 eur, antuka vonku). Držitelia voľnej karty si v semifinále hladko poradili s najvyššie nasadeným ukrajinsko-rakúskym párom Denys Molčanov, Philipp Oswald a zdolali ho 6:2, 6:3 za rovnú hodinu. Na bratislavskej antuke nastratili v troch zápasoch ani jeden set. V súboji o doposiaľ najcennejšiu trofej v kariére zabojujú proti nemeckému tandemu Jakob Schnaitter, Mark Wallner.

FOTO: Dušan Barbuš

14. 06. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

BO: Kovalík ďalej, Gombos nie

Jozef Kovalík (na snímke) sa prebojoval už do semifinále dvojhry na challengeri 100 Bratislava Open (120 950 eur, antuka vonku). V pozícii štvrtého nasadeného hráča zvíťazil vo štvrťfinále nad Španielom Martinom Landalucem a zdolal ho 6:3, 6:4 za 94 minút. Súperom zverenca trénera Borisa Borgulu a kondičného Sebastiána Smoleňáka bude v súboji o postup do finále Henrique Rocha. Dvadsaťročný Portugalčan zvíťazil vo štrvrťfinále nad Norbertom Gombosom hladko 6:3, 6:1.

14. 06. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Mihalíková v Holandsku o titul!

Tereza Mihalíková spolu s Britkou Oliviou Nichollsovou postúpili už do finále štvorhry na turnaji WTA 250 v holandskom Hertogenboschi (232 244 eur, tráva vonku). V semifinále si hladko poradili s domácim párom štartujúcim na voľnú kartu Suzan Lamensová, Eva Vedderová a zdolali ho presvedčivo 6:1, 6:3 za necelú hodinu. Najlepšej slovenskej deblistke sa tak podarilo obhájiť vlaňajšie finále, kedy v Hertogenboschi štartovala po boku Viktórie Hrunčákovej.

14. 06. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Mihalíková hladko do semifinále

Tereza Mihalíková (na snímke vľavo) spolu s Britkou Oliviou Nichollsovou postúpili už do semifinále štvorhry na turnaji WTA 250 v holandskom Hertogenboschi (232 244 eur, tráva vonku). Vo štvrťfinále zvíťazili nad gruzínsko-ruským párom Oksana Kalašnikovová, Jana Sizikovová a zdolali ho presvedčivo 6:0, 6:3 za 62 minút. V súboji o postup do finále nastúpia proti domácemu páru štartujúcemu na voľnú kartu Suzan Lamensová, Eva Vedderová.

FOTO: Instagram Terezy Mihalíkovej

13. 06. 2024
Aktuality Více zde