• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Jamrichová: Vydarená sezóna

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Jamrichová: Vydarená sezóna

 
news img

V 30. ročníku ankety Tenista roka 2023 si v kategórii junioriek jednoznačné prvenstvo vybojovala talentovaná Renáta Jamrichová. Zverenka trénera Jána Matúša a kondičného Tadeáša Mikesa má za sebou sezónu plnú úspechov. Po titule vo štvorhre na juniorskom Australian Open pridala semifinálové účasti vo dvojhre na posvätnej tráve vo Wimbledone a na US Open. Vyhrala vysoko hodnotený turnaj ITF J300 v Roehamptone a vďaka všetkým týmto výsledkom sa prebojovala na tretiu priečku juniorského rebríčka ITF.

Jamrichová sa v roku 2020 tešila z titulu Talent roka, teraz pridala do zbierky aj prvenstvo v kategórii junioriek: „Veľmi ma to potešilo, je to pekné zakončenie celej tejto vydarenej sezóny. Čaká ma už iba jeden posledný turnaj, no už teraz môžem povedať, že sa mi podarilo uhrať niekoľko pekných výsledkov. Vyhrať Australian Open bolo úžasné, aj keď to bolo iba vo štvorhre. Stalo sa však odvtedy veľmi veľa nových vecí, mám nové zážitky aj tenisové úspechy. Spomienky na ten moment mi však zostanú navždy.“ Šestnásťročná hráčka Národného tenisového centra zakončí rok ako svetová trojka juniorského rebríčka ITF. „Pred dvomi rokmi som sa v juniorskom rebríčku pohybovala okolo 300. miesta. Je úžasné, aký obrovský posun sa mi za ten čas podaril. Nehovorím to často, ale som naozaj hrdá na to, čo všetko sa mi v mojej doterajšej kariére podarilo.“

Okrem juniorských úspechov jej rok 2023 priniesol aj semifinálovú účasť na ženskom turnaji ITF v Bratislave a odkrútila si debut v najcennejšom reprezentačnom drese:  „Veľmi si vážim, že som minulý týždeň dostala dôveru kapitána Mateja Liptáka a mohla som nastúpiť v Pohári Billie Jean Kingovej. Je to úplne iný pocit, ako zažívam na normálnych turnajoch. Som veľmi šťastná, ako som svoj debut v tejto súťaži zvládla a že som mohla prispieť k víťazstvu Slovenska nad Argentínou.“

Pri vymenúvaní úspechov mladej hráčky sa natíska otázka, s akými cieľmi vyrukuje do novej sezóny. „Nemám žiadne rebríčkové ciele, ani aký turnaj by som chcela vyhrať. Moje ciele sa netýkajú úspechov. Chcem byť spokojná so svojou hrou, cítiť sa šťastná na kurte aj mimo neho. Pre mňa je veľmi dôležité, aby mi dávalo zmysel to, čo robím. Chcela by som sa veľmi poďakovať mojej rodine a mojim dvom mladším sestrám, ktoré sú moje veľké fanynky. Rovnako tak ďakujem mojim trénerom, ktorí so mnou každodenne pracujú. Venujú sa mi nad rámec bežného vzťahu medzi trénerom a zverencom, čo si naozaj veľmi vážim. Som im za to veľmi vďačná nielen pri mojich úspechoch, ale aj pri sklamaniach, lebo vtedy pri mne rovnako stoja,“ zakončila šťastná Renča.

FOTO: tasr

 

Vložené: 16. 11. 2023       Kategória: Aktuality
 
news img

Hrunčáková v Dubaji bez finále

Viktória Hrunčáková sa neprebojovala do finále štvorhry na turnaji ITF WTT W100 v Dubaji (100 000 USD, tvrdý povrch vonku). Spolu so Slovinkou Dalilou Jakupovičovou nestačili v semifinále v pozícii druhého nasadeného páru na britské trojky pavúka Oliviu Nichollsovú s Heather Watsonovou a podľahli im 0:6, 1:6 za necelú hodinu.

FOTO: fb/alhabtoortennischallenge

09. 12. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Šramková končí vo štvrťfinále

Rebecca Šramková sa neprebojovala do semifinále dvojhry na turnaji ITF WTT W100 v Dubaji (100 000 USD, tvrdý povrch vonku). Tretia nasadená hráčka nestačila vo štvťfinále na sedmičku pavúka Heather Watsonovú z Veľkej Británie a podľahla jej 1:6, 3:6 za 74 minút. Zverenka trénera Milana Martinca a kondičného Dávida Olasza vyhrávala v druhom sete 3:0, no sľubné vedenie vevyužila a s turnajom sa rozlúčila.

FOTO: fb/alhabtoortennischallenge

08. 12. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Hrunčáková už iba vo štvorhre

Viktória Hrunčáková sa neprebojovala do štvrťfinále dvojhry na turnaji ITF WTT W100 v Dubaji (100 000 USD, tvrdý povrch vonku). Najvyššie nasadená hráčka nestačila v druhom kole na bulharskú kvalifikantku Isabellu Šinikovovú a podľahla jej 6:7(5), 6:1, 3:6 za 109 minút. Zverenka trénera Tomáša Hrunčáka a kondičného Kristiána Cupáka sa však po boku Slovinky Dalily Jakupovičovej prebojovala do semifinále dvojhry. Druhý nasadený pár hladko zdolal vo štvťfinále rumunsko-ruskú dvojicu Stefania Bojicová, Jekaterina Jašinová 6:1, 6:0 za necelú hodinu.

07. 12. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Šramková do štvrťfinále v Dubaji

Rebecca Šramková postúpila do štvrťfinále dvojhry na turnaji ITF WTT W100 v Dubaji (100 000 USD, tvrdý povrch vonku). Tretia nasadená hráčka zvíťazila v druhom kole nad thajskou kvalifikantkou Peangtarn Plipuechovou a hladko ju zdolala 6:1, 6:3 za necelú hodinu. Zverenka trénera Milana Martinca a kondičného Dávida Olasza si v ďalšom zápase zmeria sily so siedmou nasadenou Heather Watsonovou z Veľkej Británie.

FOTO: fb/alhabtoortennischallenge

06. 12. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Jednotka Hrunčáková víťazne

Viktória Hrunčáková postúpila do druhého kola dvojhry na turnaji ITF WTT W100 v Dubaji (100 000 USD, tvrdý povrch vonku). Najvyššie nasadená hráčka zvíťazila  v úvodnom zápase nad Slovinkou Dalilou Jakupovičovou a zdolala ju 6:4, 6:3 za 74 minút. Zverenka trénera Tomáša Hrunčáka a kondičného Kristiána Cupáka nastúpi v súboji o postup do štvrťfinále proti bulharskej kvalifikantke Isabelle Šinikovovej.

04. 12. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Šramková v Dubaji do 2. kola

Rebecca Šramková postúpila do druhého kola dvojhry na turnaji ITF WTT W100 v Dubaji (100 000 USD, tvrdý povrch vonku). Tretia nasadená hráčka viedla v zápase prvého kola nad Srbkou Natalijou Stevanovičovou 6:1, 2:0, keď jej súperka zápas skrečovala. Zverenka trénera Milana Martinca a kondičného Dávida Olasza si v ďalšom zápase zmeria sily s Peangtarn Plipuechovou z Thajska.

FOTO: fb/alhabtoortennischallenge

04. 12. 2023
Aktuality Více zde