DIEVČATÁ: KVALIFIKÁCIA 24 hráčok, HLAVNÁ 32 hráčok, ŠTVORHRA 16 dvojíc

iFortuna

AKTUALITY / News

Kužmová zdolala Chudejovú

Dátum: 18. 03. 2021     sekcia: AKTUALITY / News

Katarína Kužmová (na snímke) si zahrá vo štvrťfinále dvojhry na bratislavskom turnaji ITF WTT W15. V osemfinálovom slovenskom súboji si poradila s Miou Chudejovou 6:2, 6:3 za 76 minút. Zverenka trénera Jána Sabovčíka a kondičného Ladislava Olasza opäť ťažila z kvalitného podania, pripísala si trinásť es oproti trom dvojchybám. Z desiatich brejkbalových príležitostí využila polovicu, o svoj servis prišla v zápase raz. Vo štvrťfinále nastúpi proti svojej deblovej partnerke Weronike Baszakovej z Poľska.

Chudejová, sedemnásťročná úspešná kvalifikantka, získala vďaka postupu do druhého kola hlavného pavúka v AXA aréne NTC svoj prvý bod do rebríčka WTA.

Čítať ďalej...

Jednotka Šramková do štvrťfinále

Rebecca Šramková postúpila do štvrťfinále dvojhry na turnaji ITF WTT W15 v Bratislave. Najvyššie nasadená hráčka si v osemfinále poradila s Lotyškou Kamillou Bartoneovou 6:3, 7:5 za 98 minút. Zverenka trénera Michala Mertiňáka a kondičného Dávida Olasza si v súboji o semifinále zmeria sily s Nórkou Malene Helgovou.

Mihalíková a Jašková vypadli

Dátum: 17. 03. 2021     sekcia: AKTUALITY / News

Tereza Mihalíková ani Anika Jašková (na snímke) sa neprebojovali do osemfinále dvojhry na turnaji ITF WTT W15 v Bratislave. Mihalíková, zverenka trénera Michala Mertiňáka, nestačila na Poľku Weroniku Baszakovú a podľahla jej hladko 2:6, 2:6 za 81 minút. Oveľa vyrovnanejší bol zápas úspešnej kvalifikantky Aniky Jaškovej s Ruskou Jekaterinou Kazionovovou. Zverenka Radky Zrubákovej síce vyhrala prvý set, no napokon ťahala za kratší koniec. S turnajom sa rozlúčila po prehre 6:3, 2:6, 3:6 za 112 minút.

Kužmová v osemfinále proti Chudejovej

Katarína Kužmová (na snímke) a Mia Chudejová si zahrajú proti sebe v osemfinále turnaja ITF WTT W15 v Bratislave. Mladšia zo sestier Kužmových si v úvodnom kole poradila s Ninou Vargovou 6:4, 6:2 za 79 minút. Zverenka trénera Jána Sabovčíka ťažila z kvalitného servisu, v zápase zaznamenala až 17 es.

Sedemnásťročná Chudejová, ktorá sa do hlavnej časti prebojovala z kvalifikácie, si pripísala doteraz najväčší úspech v kariére. V prvom kole hlavného pavúka zdolala štvrtú nasadenú Slovinku Ninu Potočnikovú (404. WTA) vo vyrovnanom zápase 3:6, 6:2, 7:6(3).

Škamlová aj Jarušková ďalej

Chantal Škamlová (na snímke) postúpila do osemfinále dvojhry na turnaji ITF WTT W15 v Bratislave. Ôsma nasadená nedala v úvodnom kole šancu kvalifikantke Yvonne Žuffovej a zdolala ju 6:0, 6:1 za 67 minút. Dvadsaťsedemročná zverenka trénera Michala Ďurovca zabojuje o postup do štvrťfinále s Francúzkou Alice Robbeovou.

Škamlová si v singli napravila chuť po utorkovej prekvapivej prehre vo štvorhre. Spolu s Češkou Jesikou Malečkovou nestačili v pozícii nasadeného páru číslo dva na nórsku dvojicu Hasethová, Helgová a podľahli jej 2:6, 6:7(2).

Do osemfinále dvojhry postúpila aj Timea Jarušková. Úspešná kvalifikantka si v úvodnom kole hlavnej súťaže poradila s Maďarkou Adrienn Nagyovou 6:7(6), 6:2, 6:4 za 165 minút. Jej ďalšou súperkou bude tretia nasadená Češka Tereza Smitková.

Jednotka Šramková do osemfinále

Rebecca Šramková (na snímke) postúpila do osemfinále turnaja ITF WTT W15 v Bratislave. Najvyššie nasadená hráčka si poradila v prvom kole s držiteľkou voľnej karty Romanou Čisovskou 6:1, 7:6(4) za 120 minút. Ďalšou súperkou zverenky Michala Mertiňáka a Dávida Olasza bude Lotyška Kamilla Bartoneová.

Šramková si s Čisovskou skrížila rakety aj v utorkovom zápase prvého kola štvorhry. Víťazne z tohto súboja vyšla Čisovská, ktorá po boku Bartoneovej zvíťazila nad najvyššie nasadeným párom Šramková, Tereza Mihalíková 6:3, 7:6(3).

Do hlavnej súťaže päť Sloveniek

Dátum: 16. 03. 2021     sekcia: AKTUALITY / News

Päť domácich hráčok sa v utorok prebojovalo z kvalifikácie do hlavnej súťaže turnaja ITF WTT W15 v Bratislave - Nina Vargová (na snímke), Timea Jarušková, Anika Jašková, Mia Chudejová a Yvonna Žuffová. Slovensko tak bude mať jedenásťčlenné zastúpenie v hlavnom pavúku. Priamo v hlavnej súťaži štartujú Rebecca Šramková, Tereza Mihalíková, Chantal Škamlová, Romana Čisovská, Katarína Kužmová a Eszter Méri. Posledná menovaná odohrala svoj zápas už v utorok. V úvodnom kole bola nad jej sily Lotyška Kamilla Bartoneová, ktorej podľahla 6:7(1), 4:6 za 128 minút.

Osem Sloveniek zabojuje o hlavnú súťaž

Až osem z desiatich Sloveniek postúpilo do finále kvalifikácie na turnaji ITF WTT M15 v Bratislave. Salma Drugdová (na snímke), Anika Jašková, Irina Balus, Nina Vargová, Mia Chudejová, Timea Jarušková, Martina Marušinová aj Yvonna Žuffová si poradili so svojmi súperkami a v utorok zabojujú v AXA aréne NTC o postup do hlavnej súťaže.

V tej sa s istotou predstaví šesť domácich hráčoch. Najvyššie nasadenou na prvom bratislavskom turnaji bude Rebecca Šramková, osmičkou je Chantal Škamlová. Okrem nich nastúpia v hlavnom pavúku dvojhry aj Tereza Mihalíková, Katarína Kužmová, Romana Čisovská a Eszter Méri

Laura Boehnerová (Nem.) - Ayline Esina Samardzicová (Švajč.-15) 6:4, 2:6, 4-10
YVONNA ŽUFFOVÁ (SR) - Chiara Girelliová (Tal.-13) 6:3, 7:6(5)
Janika Kusy Alzugarayová (Guatem.) - Maria Tomová (Rum.-12) 6:7(4), 1:6

Desiatka Sloveniek v kvalifikácii

Dátum: 14. 03. 2021     sekcia: AKTUALITY / News

Po dvoch mužských turnajoch privíta AXA aréna NTC dva ženské turnaje pod hlavičkou ITF WTT W15 Bratislava. Na prvom z nich, ktorý sa odohrá 15. - 21. marca, sa v kvalifikácii predstaví až desať domácich hráčoch. V prvom kole eliminácie sa predstaví kvartero Sloveniek, ktoré sa do pavúka dostali priamo (Nikola Daubnerová, Sofia Milatová, Yvonna Žuffová, Martina Marušinová) a šesť hráčok, ktorým Slovenský tenisový zväz udelil voľnú kartu (Mia Chudejová, Timea Jarušková, Salma Drugdová, Nina Vargová, Irina Balus a Anika Jašková). Kvalifikačné boje začínajú prvým kolom v pondelok od 10.00 h.

Titul získal Maďar Marozsan

Maďarský tenista Fabian Marozsan sa stal víťazom dvojhry na druhom turnaji ITF WTT M15 v Bratislave. Siedmy nasadený viedol vo finále nad Francúzom Jonathanom Eyssericom 6:2, 3:0, keď mu súper pre zranenie nohy zápas vzdal. Dvadsaťjedenročný Marozsan získal svoj druhý singlový titul na okruhu ITF.