DIEVČATÁ: KVALIFIKÁCIA 24 hráčok, HLAVNÁ 32 hráčok, ŠTVORHRA 16 dvojíc

iFortuna

AKTUALITY / News

Nasadená jednotka Forejtek odstúpil

Dátum: 24. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY / News

Český tenista Jonáš Forejtek sa odhlásil z turnaja ITF WTT M15 Bratislava 2020. Najvyššie nasadený hráč sa zranil v AXA aréne NTC na tréningu a bol nútený odstúpiť. Domáci tenista Lukáš Palovič, ktorý sa mal s Forejtkom stretnúť v prvom kole hlavnej súťaže, tak zabojuje proti Filipovi Misolicovi z Rakúska. Ten vo finále kvalifikácie vyradil domáceho Miloša Karola.

Čítať ďalej...

Aj Karol zostal pred bránami hlavnej súťaže

Miloš Karol (na snímke) sa s turnajom ITF WTT M15 Bratislava 2020 rozlúčil vo finále kvalifikácie. Nad jeho sily bol tretí nasadený rakúsky tenista Filip Misolic, s ktorým prehral hladko 1:6, 2:6. Pre sedemnásťročného hráča NTC, ktorý na turnaji štartoval vďaka voľnej karte od STZ, to bola iba tretia skúsenosť na okruhu ITF medzi mužmi. Doterajšiu bilanciu vo dvojhre má 2:3, všetky duely odohral v kvalifikácii. Po boku Michala Novanského sa predstaví ešte v hlavnej časti deblovej súťaže.

Dobrý do hlavnej nepostúpil

Martin Dobrý (na snímke) nepostúpil do hlavnej súťaže turnaja ITF WTT M15 Bratislava 2020. Vo finále kvalifikácie bol nad jeho sily štvrtý nasadený Poliak Michal Mikula, ktorému podľahol hladko 3:6, 1:6. Do hlavnej súťaže postúpil okrem Mikulu aj Vadym Ursu z Ukrajiny, ktorý sa do eliminačných bojov dostal na poslednú chvíľu ako náhradník. V súboji o hlavnú súťaž zdolal desiatku pavúka Noaha Thurnera z Nemecka 6:2, 6:1.

Výsledkový servis finále kvalifikácie - UTOROK

Vadym Ursu (Ukr.) - Noah Thurner (Nem.-10) 6:2, 6:1
Michal Mikula (Poľ.-4) - MARTIN DOBRÝ 6:3, 6:1
Filip Misolic (Rak.-3) - MILOŠ KAROL 6:1, 6:2
KRIŠTOF MINÁRIK (9) - Kai Lemstra (Nem.-6)
Yann Marti (Švajč.-2) - Vitalij Ščerba (Ukr.-13) 6:0, 6:1
Yvo Panák (ČR-5) - Luigi Castelletti (Tal.-12) 6:0, 6:3
Frane Ninčevič (Chorv.-11) - Mihailo Popovič (Srb.-8) 6:3, 3:6, 10-4
Yann Wojcik (Poľ.-7) - Benedikt Emesz (Rak.-14) 6:1, 7:5

Do finále kvalifikácie traja Slováci

Dátum: 23. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY / News

Spomedzi pätnástich Slovákov štartujúcich v prvom kole kvalifikácie turnaja ITF WTT M15 Bratislava 2020 sa do súbojov o hlavnú súťaž prebojovali traja domáci hráči - Krištof Minárik, Miloš Karol (na snímke) a Martin Dobrý. Deviatka pavúka Minárik hladko zvíťazil nad Nórom Leytonom Riverom 6:0, 6:2 a o účasť v hlavnej súťaži zabojuje proti šiestemu nasadenému Nemcovi Kaiovi Lemstrovi.

Dátum: 22. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY / News

V nedeľu podvečer vyžrebovali v AXA aréne NTC kvalifikáciu turnaja ITF WTT M15 Bratislava 2020. Do eliminačných bojov zasiahne až 15 slovenských hráčov. Spomedzi nich sú nasadení dvaja - deviatka Krištof Minárik (na snímke) a pätnástka Nikolas Ľahký. Kvalifikačné zápasy sa odohrajú na troch kurtoch, začiatok pondelkového programu je o 10.00 h. Účasť priamo v hlavnej časti turnaja majú vďaka voľnej karte štyria domáci hráči - Lukáš Pokorný, Lukáš Palovič, Michal Novanský a Tomáš Vanko.

Voľné karty sú rozdané

Dátum: 20. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY / News

Slovenský tenisový zväz rozhodol o udelení voľných kariet na turnaj ITF WTT Bratislava 2020. Ten sa uskutoční od 23. - 29. novembra v AXA aréne Národného tenisového centra. V hlavnej súťaži dostali možnosť štartovať štyria slovenskí reprezentanti - Lukáš Pokorný, Lukáš Palovič, Michal Novanský a Tomáš Vanko. Do kvalifikácie sa zaradili János Fekete, Matej Gálik, Miloš Karol, Peter Naď, Radovan Michalik a Tomáš Lánik.