• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Schmiedlová zabojuje o titul!

Anna Karolína Schmiedlová postúpila do finále dvojhry na turnaji WTA 125 v talianskej Parme (100 000 eur, antuka vonku). Štvrtá nasadená hráčka zvíťazila v dramatickom semifinále nad Nemkou Jule Niemeierovou, ktorú zdolala 6:4, 6:7(11), 7:5 za 218 minút. Zverenka trénera Ladislava Simona a kondičného Ladislava Olasza si v súboji o titul zmeria sily s víťazkou mexicko-egyptského súboja medzi Renatou Zarazuaovou a osmičkou pavúka Sherif Mayarovou.

Vstupenky do Sevilly v predaji

Slovenské tenistky sa v novembri predstavia na finálovom turnaji Pohára Billie Jean Kingovej v Seville (13. - 20. november 2024). Ich súperom v prvom kole bude výber USA nabitý hviezdami. V prípade víťazstva by sa tím vedený kapitánom Matejom Liptákom stretol vo štvrťfinále s Austráliou. Aj vy môžete byť pri tom a podporiť slovenské tenistky v metropole Andalúzie. Medzinárodná tenisová federácia (ITF) oznámila vo štvrtok spustenie predaja vstupeniek na toto podujatie. Na stretnutie Slovenska proti USA si ich môžete zakúpiť TU.

Fotogaléria otvorenia NTC Košice

Národné tréningové centrum Košice je od utorka oficiálne otvorené. Spoločný projekt Slovenského tenisového zväzu a mesta Košice prišli prestrihnutím pásky uviesť do prevádzky viaceré významné osobnosti politického a športového života, medzi ktorými boli napríklad minister cestovného ruchu a športu Dušan Keketi, primátor mesta Košice Jaroslav Polaček, prezident Slovenského olympijského a športového výboru Anton Siekel či prezident Slovenského tenisového zväzu Miloslav Mečíř. Ako vyzeralo popoludnie plné radosti, smiechu a hrdosti z tohto skvelého projetku si môžete pozrieť v našej fotogalérii.

FOTO: Miroslav Vacula.

Mečíř: Sen sa stal skutočnosťou

Na mieste bývalého futbalového ihriska na Popradskej ulici v utorok slávnostne otvorili Národné tréningové centrum (NTC) Košice. Slúžiť bude najmä mladým športovcom, ale aj verejnosti. Výstavba trvala od júna 2022. NTC Košice má slúžiť na športovú prípravu talentovanej mládeže, ako tenisové a športové centrum pre obyvateľov Košíc a blízkeho okolia, či na organizáciu domácich a medzinárodných mládežníckych športových podujatí a tenisových turnajov.

 
 

Aktuálne informácie