• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Schmiedlová: Hrala som odvážne

Anna Karolína Schmiedlová postupom do tretieho kola dvojhry na Roland Garros vyrovnala svoje maximum z grandslamových turnajov. Po vyradení jedenástej nasadenej Rusky Veroniky Kudermetovovej v prvom kole potvrdila dobrú formu na parížskej antuke aj v ďalšom zápase, v ktorom zdolala španielsku lucky-loserku Alionu Bolsovovú.

RG: Schmiedlová je v treťom kole!

Anna Karolína Schmiedlová sa prebojovala už do tretieho kola dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. V druhom kole zdolala prvýkrát v kariére španielsku lucky loserku Alionu Bolsovovú 6:3, 6:4 za 104 minút. Na parížskej antuke tak vyrovnala svoje maximum z rokov 2020 a 2014. Zverenka trénera Ladislava Simona a kondičného Ladislava Olasza nastúpi v dueli o postup do osemfinále proti americkej kvalifikantke Kayle Dayovej.

RG: Mihalíková končí v 1. kole

Tereza Mihalíková s Estónkou Kaiou Kanepiovou nepostúpili do druhého kola štvorhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. Na parížskej antuke nestačili v úvodnom zápase na bielorusko-brazílsky pár Victoria Azarenková, Beatriz Haddadová Maiová a podľahli mu hladko 0:6, 1:6 za necelú hodinu. Najlepším grandslamovým výsledkom dvadsaťštyriročnej Mihalíkovej tak zostáva osemfinále z tohtoročného Australian Open.

FOTO: Marleen Fouchier

Sledujte majstrovstvá Slovenska

Letné majstrovstvá Slovenska môžete opäť sledovať aj NAŽIVO. Vo všetkých štyroch vekových kategóriách (mladšie žiactvo, staršie žiactvo, mladší dorast a dorast) prinášame livescore zo všetkých zápasov a livestream zo štyroch kurtov. Využite šancu sledovať mladé talenty na  ceste za titulom majstra Slovenska a buďte pri tom. Prvé kategórie (mladšie žiactvo a dorast) sa začali už v pondelok 29. mája. Nasledovať bude kategória staršieho žiactva od 5. júna a poslednou bude kategória mladšieho dorastu od 12. júna.

RG: Molčan do druhého kola

Alex Molčan postúpil do druhého kola dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. V úvodnom kole zdolal na parížskej antuke domáceho Francúza Huga Gastona 6:1, 7:6(4), 6:4 za 143 minút. ďalším súperom zverenca trénerov Mariána Vajdu, Karola Becka a kondičného Pavla Šmelu bude nasadená dvadsaťdvojka Alexander Zverev z Nemecka.

 
 

Aktuálne informácie

news img

KONKURZ na usporiadateľov M SR družstiev 2023

Slovenský tenisový zväz vyhlasuje konkurz na organizovanie majstrovstiev Slovenska družstiev mládeže a seniorov v roku 2023.

01. 06. 2023
Družstvá Více zde
 
news img

Klein v Troisdorfe titul neobháji

Lukáš Klein (na snímke) neobháji titul vo dvojhre na challengerovom turnaji 75 v nemeckom Troisdorfe (73 000 EUR, antuka vonku). Zverenec trénera Petra Vlka a kondičného Dávida Olasza nestačil v druhom kole na Rusa Ivana Gachova a v pozícii nasadenej štvorky mu podľahol 4:6, 2:6 za 83 minút.

31. 05. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Disciplinárny trest pre p. Miklušičáka a p. Babeja potvrdený

Odvolacia komisia Slovenského tenisového zväzu dňa 26. mája 2023 potvrdila disciplinárny trest zákazu výkonu funkcie na 12 mesiacov s platnosťou od 5. mája 2023 pre Františka Babeja a  Petra Miklušičáka. Trest sa vzťahuje na všetky druhy funkcií v STZ. Celé znenie rozhodnutia odvolacej komisie:

ROZHODNUTIE ODVOLACEJ KOMISIE - P. MIKLUŠIČÁK
ROZHODNUTIE ODVOLACEJ KOMISIE - F. BABEJ

30. 05. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Letné majstrovstvá Slovenska dorastu

Letné majstrovstvá Slovenska sa v pondelok 29. mája začali aj pre vekovú kategóriu dorastu. Turnaj chlapcov i dievčat sa už tradične hrá na dvorcoch TK Žilina. Podujatie vyvrcholí v piatok 2. júna finálovými zápasmi. Celé dianie môžete sledovať naživo prostredníctvom LIVESCORE a LIVESTREAMU.

Pre víťazku dievčenskej kategórie je pripravená okrem trofeje aj VOĽNÁ KARTA do kvalifikácie na medzinárodný turnaj ITF WTT W60 v České Lípě.

30. 05. 2023
Tenis doma Více zde
 
news img

Letné majstrovstvá Slovenska mladšieho žiactva

Letné majstrovstvá Slovenska sa v pondelok 29. mája začali prvou vekovou kategóriou, ktorou je mladšie žiactvo. Turnaj chlapcov aj dievčat sa hrá na dvorcoch TK Humenné. Podujatie vyvrcholí v piatok 2. júna finálovými zápasmi. Celé dianie môžete sledovať naživo prostredníctvom LIVESCORE a LIVESTREAMU.

30. 05. 2023
Tenis doma Více zde
 
news img

HKŠ dala za pravdu STZ

Hlavná kontrolórka športu (HKŠ) vykonala kontrolu na preskúmanie zákonnosti schvaľovania a prijatia nových Stanov Slovenského tenisového zväzu (STZ) na Rade STZ, konanej dňa 22. apríla 2023 v Bratislave na základe podnetu predsedu Bratislavského tenisového zväzu (BTZ) Mgr. Petra Miklušičáka, PhD. HKŠ dala za pravdu STZ a zastáva názor, že Výkonný výbor STZ dňa 15. februára 2023 neschvaľoval Stanovy STZ, ale v zmysle článku VII. Stanov STZ pripravil pre rokovanie Rady STZ návrh na vydanie/schválenie Stanov, ktorých schválenie je vo výlučnej kompetencii Rady STZ. HKŠ nenavrhuje žiadne opatrenia na nápravu nedostatkov.

29. 05. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Zomrel Ing. Pavel Polák, tenisový hráč, tréner a dlhoročný funkcionár

Vo veku 80 rokov zomrel v pondelok 29. mája 2023 Ing. Pavel Polák. Do tenisovej činnosti sa aktívne zapojil v roku 1971 v TJ Tatran Hydrostav. Začínal ako tenisový hráč, bol vedúcim tenisového družstva, potom tenisovým trénerom detí. Neskôr sa stal tenisovým funkcionárom. Najskôr pôsobil v TK Kresťansko-športovej únii (KŠU), potom v TJ Tatran Hydrostav, ďalej v Bratislavskom tenisovom zväze. Stal sa aj členom vrcholných tenisových orgánov – Federálnej tenisovej rady, Kontrolnej a revíznej komisie Československého tenisového zväzu.

29. 05. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

V Humennom budú hostiť turnaj TEJT 2 do 12 rokov

Na dvorcoch TK Humenné sa v júni odohrá medzinárodný turnaj pre deti do 12 rokov pod hlavičkou Tennis Europe Junior Tour. Bude niesť názov 1st Alibaba Cup U12 2023 (12. - 17. 6. 2023). Všetky informácie o turnaji nájdete na stránke www.tenniseurope.org.

29. 05. 2023
Tenis doma Více zde
 
news img

LETNÉ majstrovstvá Slovenska 2023

Aktuálne informácie: nominácie st. žiactva...   

Nominačné kritériá na letné ME družstiev a jednotlivcov.

 
news img

I. a II. liga 2023

Aktuálne informácie: výsledky 2. a 3. kola ...

29. 05. 2023
Družstvá Více zde
 
news img

Letné majstrovstvá Slovenska staršieho žiactva

Letné majstrovstvá Slovenska budú od pondelka 5. júna pokračovať vekovou kategóriou staršieho žiactva. Turnaj chlapcov aj dievčat sa odohrá na dvorcoch TK Kúpele Piešťany. Podujatie vyvrcholí v piatok 9. júna finálovými zápasmi. Celé dianie budete môcť sledovať naživo prostredníctvom LIVESCORE a LIVESTREAMU.

28. 05. 2023
Tenis doma Více zde
 
news img

Detský Davis Cup a Fed Cup s Nadáciou SPP 2023

Aktuálne informácie:
oblastné kolo súťaže do 10 rokov - prezentácia, usporiadatelia a organizačné výbory... 

24. 05. 2023
Tenis detí Více zde
 
news img

Nezávislý pozorovateľ z MŠVVaŠ SR o Rade STZ

Dňa 22. apríla 2023 sa na Rade Slovenského tenisového zväzu zúčastnil nezávislý pozorovateľ Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky JUDr. Miloslav Lapčák. V súlade s § 23 ods. 3 Zákona o športe vo svojej správe skonštatoval, že na voľbách do orgánov STZ neboli zistené žiadne nedostatky.

Celé znenie správy JUDr. Miloslava Lapčáka si môžete pozrieť TU.

19. 05. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Stanovy STZ v súlade so Zákonom o športe

Hlavná kontrolórka športu vykonala v dňoch 3. 5. - 16. 5. 2023 v zmysle § 61 ods. 2 písm. b) zákona č. 440/2015 Z.z. o športe kontrolu posudzovania súladu Stanov Slovenského tenisového zväzu (STZ) s ustanoveniami § 19 až 23 na základe oznámenia STZ o zmene stanov, ktoré schválila Rada STZ dňa 22. 4. 2023. Hlavná kontrolórka športu vyhodnotila, že spĺňajú zákonnú podmienku podľa § 66 ods. 3 písm. a) zákona a stanovy STZ sú v súlade s § 19 až 23 Zákona o športe.